Чоловік з інвалідністю отримав штраф 17 тисяч гривень від ТЦК за несвоєчасне оновлення даних
Джерело: dnepr.express
Ужгородський міськрайонний суд відхилив позов чоловіка, який оскаржував штраф, накладений на нього ТЦК. Причиною пені стало несвоєчасне повідомлення про встановлення третьої групи інвалідності. Чим обґрунтовано рішення суду та як діяти у подібному випадку, детальніше розповість “Дніпро Оперативний”.
Чоловік з інвалідністю оскаржив у суді рішення територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яке наклало на нього штраф у розмірі 17 тисяч гривень за несвоєчасне повідомлення про встановлення групи інвалідності.
Чоловік стверджує, що згідно з чинним законодавством, ТЦК повинні самостійно отримувати інформацію про зміни у здоров’ї військовозобов’язаних з інших державних реєстрів, зокрема, з реєстру МСЕК (медико-соціальні експертні комісії).
Зі свого боку представники ТЦК наполягають на тому, що особа повинна самостійно повідомити про зміни у своєму здоров’ї протягом 7 днів.
Що вирішив суд
Згідно з Законом №1951-VIII, деяка інформація може автоматично оновлюватися між державними реєстрами та системами. Проте інформація про інвалідність не надходить автоматично від МСЕК до ТЦК. Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів оновлюється через електронний обмін даними з державними органами. Однак медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), які ведуть облік інвалідності, не є частиною цього обміну. Тому, якщо особа не зверталася до органів, що ведуть облік пенсій або соціальних виплат, інформація про її інвалідність може не бути в реєстрі.
Посилаючись на чинне законодавство, суд вирішив, що ТЦК правомірно оштрафував чоловіка за неповідомлення про свою інвалідність. Своє рішення суд обґрунтував тим, що автоматичне оновлення інформації з медико-соціальних експертних комісій до ТЦК не завжди є можливим, тому обов’язок особи повідомляти про зміни залишається. Отже, суд визнав правомірним штраф, накладений на чоловіка.
Як діяти в такій ситуації?
Попри те, що законодавство передбачає обов’язок МСЕК повідомляти про такі зміни до військкомату, це не звільняє громадянина від особистої відповідальності за своєчасне інформування.
Тому, щоб уникнути подібних інцидентів, слід особисто з’являтися в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання і повідомляти про зміни персональних даних, включаючи встановлення групи інвалідності
Нагадаємо, ми писали раніше, що у Дніпропетровській області жінка втратила понад 20 тисяч гривень, оформивши “соціальну допомогу” на фейковому сайті.