У Дніпрі літній чоловік ледь не потонув у річці під час риболовлі

Джерело: dnepr.express

Днями у Новокодацькому районі Дніпра реакція випадкових свідків допомогла врятувати життя літнього чоловіка, який опинився на межі життя та смерті під час риболовлі. Детальніше про інцидент розповість “Дніпро Оперативний”.

Про те, що з людиною трапилась біда, до диспетчерської служби “103” повідомила знайома потерпілого. Вона розповіла, що 72-річний чоловік під час риболовлі на причалі раптово впав у річку і не зміг вибратися на берег. У воді він пробув близько 30 хвилин.

Небайдужі перехожі, які стали свідками інциденту, миттєво зреагували. Вони змогли дістати чоловіка з води і передати його бригаді “швидкої”, яка вже через кілька хвилин прибула на місце події.

Медики, які обстежили постраждалого, виявили, що чоловік отримав важке переохолодження. Його температура тіла була значно знижена (30°C), і він страждав від сильного тремору. Завдяки вчасно наданій допомозі та швидкому реагуванню лікарів чоловіка вдалося стабілізувати, і його доставили до лікарні для подальшого обстеження та лікування.

Як надати допомогу людині, яка тоне

Якщо ви стали свідком того, як хтось тоне, важливо діяти швидко та обережно, щоб не наражати себе на небезпеку. Ось кілька кроків, яких слід дотримуватися для того, щоб врятувати людину, яка потрапила в біду:

  1. Перш за все, зберігайте спокій. Паніка може ускладнити ситуацію і завадити вам діяти правильно.
  2. Зателефонуйте у “швидку”. Якщо розумієте. що не зможете самостійно дістати людину з води, звертайтеся також до служби “101”.
  3. Використовуйте будь-які доступні предмети (довгий трос, палицю, дошку), щоб дістати до людини та допомогти їй триматися на воді. 

Як діяти, якщо вдалося дістати людину з води

Перевірте, чи дихає потерпілий:

  • Якщо людина не дихає, починайте серцево-легеневу реанімацію (СЛР):  покладіть потерпілого на спину, затисніть йому носа і робіть вдихи рот в рот, після чого – компресії грудної клітки (приблизно 100-120 стиснень на хвилину).
  • Якщо людина дихає, покладіть її в стабільне положення на боці. До приїзду “швидкої” намагайтеся тримати її в теплі: дайте куртку, накрийте ковдрою чи дайте випити гарячий чай.

Нагадаємо, у Дніпрі випадки, коли небайдужість рятує життя, трапляється не вперше. Так, у березні на вокзалі у Дніпрі небайдужий перехожий врятував життя літнього чоловіка, в якого трапився інсульт посеред вулиці. А на початку квітня пасажири допомогли водію маршрутки, якому стало зле за кермом.