Вистрілив просто у голову: всі подробиці смерті Ірини Фаріон 

Джерело: dnepr.express

19 липня у Львові у екс-нардепку Ірину Фаріон вистрілили. На жаль, поранення виявилося смертельним. Всі деталі трагедії, розповість “Дніпро Оперативний”.

У поліції Львівської області написали, що злочин стався близько 19:30 на вулиці Масарика. За їх даними, невідомий вистрілив у жінку, внаслідок чого її госпіталізували. Жертвою була Ірина Фаріон, а напад стався біля її будинку.

За словами очевидців, зловмисник здійснив один постріл, поціливши у скроню. Після цього він втік. За попередньою інформацією, стрілок був у рукавичках, а зброя без глушника.

За цим фактом слідчі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України – замах на умисне вбивство.

Госпіталізація та смерть

Після пострілу Ірину Фаріон госпіталізували у тяжкому стані. Лікарі зазначили, що жінка знаходилася у критичному стані – глибокій мозковій комі

За її життя боролися в операційний, але, на жаль, серце 60-річної жінки не витримало. 

«Вона поступила до нас в критичному стані із важкою проникаючою вогнепальною травмою головного мозку. Відразу була взята в операційну, була проведена операція, і навіть перевели в реанімаційне відділення для продовження лікування. Проте, серце пацієнтки не витримало», – сказала керівниця анестезіологічної служби Першого медобʼєднання Львова Наталя Матолінець.

Чекав тижнями біля під’їзду 

Сусіди Ірини Фаріон розповідають, що близько двох тижнів на лавці навпроти підʼїзду бачили дивного молодика, який сидів у дворику ледь не зранку до вечора. Не дивлячись на страшну спеку, він завжди був одягнений у довгу кофту. 

У одного із сусідів була навіть думка повідомити про нього у поліцію, але, як можна зрозуміти, цього не зробили.

Кажуть, що стрільцем був хлопець 20-25 років. У місцевих телеграм-каналах навіть з’явилося фото ймовірного вбивці. 

photo_2024-07-19_22-28-41

Пошук вбивці та його мотиви

За словами очільника МВС Ігоря Клименко, поліцейські спільно зі співробітниками СБУ проводять комплекс заходів, щоб знайти стрільця. Паралельно використовуються технічні можливості для ідентифікації нападника.

Основі версії, які розглядають: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльність Ірини Фаріон. Також не виключається те, що вбивство має замовний характер.

«Зібрали оперативну інформацію, яку наразі перевіряють – зарано виносити її назагал. Правоохоронці працюють. Мої співчуття родині та близьким Ірини Фаріон. Світла памʼять», – написав Клименко.

Що відомо про Ірину Фаріон

Ірина Фаріон — видатна українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка та колишня народна депутатка України VII скликання. Також вона відома своєю громадською діяльністю.

Ірина Фаріон народилася 29 квітня 1964 року у Львові в родині вчительки та сантехніка. У 1987 році вона завершила навчання на філологічному факультеті Львівського державного університету імені І. Франка. Вже під час навчання вона працювала лаборантом кафедри загального мовознавства, а до 1991 року очолювала Центр україністики на кафедрі фольклористики.

У 1988-1989 роках Фаріон була членом КПРС, що, за її словами, було вимушеним кроком для наукової кар’єри та з метою руйнування партії зсередини.

З 1990 по 1995 рік вона викладала у Львівському державному інституті прикладного мистецтва (нині — Академія мистецтв), де читала курси української мови як іноземної, культури мови та української літератури.

У 1996 році Ірина Фаріон захистила кандидатську дисертацію та здобула ступінь кандидата філологічних наук. У 2015 році вона захистила докторську дисертацію. Вона є авторкою понад 200 наукових статей та чотирьох монографій. З 1998 по 2004 роки очолювала мовну комісію “Просвіти” в НУ “Львівська політехніка”. З 1998 року організовує щорічний мовно-мистецький конкурс “Мова — твого життя основа”.

Фаріон також є авторкою відео-проектів “ПротиАнглізм”, “ПолітОгляд” та “Курси з культури української мови” на власних YouTube-каналах. У 2019 році вона започаткувала проект “Ген українців” на телеканалі НТА, присвячений видатним українцям.

Ірина Фаріон отримала численні нагороди, зокрема Всеукраїнську премію імені Бориса Грінченка за просвітницьку діяльність, премію імені Івана Огієнка за наукові досягнення та премію імені Олекси Гірника.

З 2005 року Фаріон є членом ВО “Свобода”. У 2012-2014 роках вона була народною депутаткою України VII скликання від цієї партії та головою підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти.

Ірина Фаріон активно виступала проти використання російської мови у публічних місцях, освітніх закладах та на офіційних заходах. У 2013 році вона подала скаргу до суду на депутата-комуніста Олександра Зубчевського за відмову говорити українською мовою під час засідання Комітету з питань освіти і науки.

Під час повномасштабного вторгнення не один раз потрапляла у скандали через претензії у бік російськомовних захисників України.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Орлов йде з посади. Також ми писали, що українські військові збили російський штурмовик Су-25.