На Дніпропетровщині помітили фіолетову бджолу

Джерело: region.dp.ua

Червонокнижну бджілку помітили у Киривому Розі. Про це повідомляє Дніпро Регіон.

Це «бджола-тесляр», або по-науковому «Ксилокопа». Вона занесена до Червоної книги України та має статус рідкісного виду.

Свою назву вона отримала через те, що живе в старих дуплах та трухлявій деревині. Люди називають її просто «синя муха». Ці бджоли часто проявляють агресію до людей і тварин. Укуси комах можуть бути небезпечні для алергиків, але жалить ксилокопа набагато слабкіше за звичайних бджіл та шершнів.

Що це за комаха?

Ця одиначка не утворює численної родини і не накопичує запасів меду, як звичайні бджоли. Розпізнати її за зовнішнім виглядом дуже легко. Це досить велика комаха, довжина якої може сягати 3 см, чимось нагадує звичайного джмеля, але на її тілі відсутні ділянки жовтого відтінку. Тіло в неї округле, забарвлене в незвичайний темно-фіолетовий, майже чорний колір, з блискучим металевим відливом і майже повністю вкрите густим чорним опушенням. Невеликі крила бджоли з порізаними краями такого ж кольору, але більш світлого відтінку, прозорі, з яскравими жилками, – розповідають науковці Ніжинського краєзнавчого музею.

Цей рідкісний вид комах – корисний запилювач рослин – занесений до Червоної книги України.

Людям слід остерігатись бджоли з чорно-фіолетовим забарвленням. Укус комахи хворобливий, якщо у вас є алергія на бджолину отруту. Жалити можуть тільки самки, але вони ніколи не нападають без причини. Зустрівши людину, комаха вжалить лише за умови загрози для її гнізда.
Місце укусу червоніє, набрякає і болить. Серйозні побічні ефекти для алергиків можливі при укусах в шию або голову.