Зарядка електромобіля вдома: що потрібно?
Зарядка електромобіля вдома – це вигідне та зручне рішення. Але для його реалізації потрібно підходити ретельно та відповідально.
Визначаємо місце розміщення
Для установки стаціонарної станції найбільш оптимальний варіант – гараж. Саме тут зарядне обладнання буде повністю захищеним від впливу навколишнього середовища. Також, в гаражі ви отримуєте легкий доступ до електромережі.
Якщо плануєте розмістити станцію під відкритим небом, тоді зверніть увагу на рівень захисту корпусу від води та пилу. Якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку і хочете розмістити станцію біля свого паркомісця, тоді доведеться отримувати різні дозволи: від сусідів, енергокомпанії та ін.
Якщо плануєте придбати портативний пристрій, щоб заряджатися від розетки, можливо знадобиться установка силової розетки.
Перевіряємо можливості електромережі
Викличте електрика, щоб він перевірив стан проводки та потужність автомату. Якщо стара проводка не витримує навантаження, тоді потрібно проводити новий кабель з більшим перетином. Пам’ятайте, що чим довший кабель ви проводите, тим більшим повинно бути січення. Також, не зайвою буде установка додаткових запобіжників та ПЗВ (пристрій захисного вимкнення).
Визначаємось з типом зарядної станції та її потужністю
Домашня зарядка електромобіля розрізняється за такими параметрами:
- Зарядний роз’єм. GB/T AC, Type 1, Type 2, Type Tesla – це все стандарти роз’ємів для зарядки змінним струмом. Кожен порт має свої особливості та обмеження по потужності. Також, для домашнього заряджання можна придбати станції з конекторами GB/T DC та CCS Combo 2 для зарядки постійним струмом не високої потужності.
- Потужність і кількість фаз. Як ми вже зазначали, кожен порт має свої обмеження по потужності. Наприклад, однофазні GB/T AC і Type 1 приймають максимум 7,4 кВт, трифазні Type 2 – 22 кВт, Type Tesla – 9,2 кВт (також однофазний). Бортовий інвертор електромобіля має обмеження, тому не завжди доцільно купувати дуже потужні зарядки.
- Тип монтажу. Для домашнього використання можна придбати як портативний, так і стаціонарний настінний зарядний пристрій. У першому випадку ви отримуєте станцію, яку можна легко возити з собою в авто і використовувати по можливості. Настінні станції як правило більш потужні та завжди готові до використання.
- Кількість зарядних конекторів. Таку функцію пропонують лише стаціонарні зарядки. Якщо у вашій сім’ї не один електромобіль, тоді таке рішення буде найбільш оптимальним.