Корисніша за щавель: яку рослину вважають бур’яном, а вона може оздоровити
Билім Олена10.05.2024 09:58
В Україні плодовитий представник сімейства амарантових – лободу – вважають бур’яном, однак ця рослина корисніша за щавель.
Листя лободи можна використовувати свіжими для салатів або варити. Вони мають схожий на капусту смак, щоправда, з кислинкою.
Насіння лободи також їстівне, воно здатне замінити такий суперфуд як кіноа. Однак зовнішня оболонка зернин містить сапоніни, які дають гіркоту.
Вас також зацікавить: Цю рослину помилково вважають бур’яном: користь кульбаби для здоров’я
Лобода містить дуже багато вітаміну А, кальцію, калію та фосфору, а також є хорошим джерелом білка, мікроелементів, вітамінів B-комплексу, вітаміну С, заліза та клітковини.
Цю рослину використовують також у лікувальних цілях. Завдяки своїм цінним властивостям лобода може допомогти при:
- Сухому кашлі: 1 ч. л. сухих листочків лободи залити 1 склянкою окропу, настояти до теплого стану, додати мед і пити незалежно від прийому їжі. Речовини, що містяться в лободі, розчиняють мокротиння, а мед сприяє відкашлюванню.
- Радикуліті: Листочки лободи обдати гарячою водою, накласти на хворе місце, накрити тканиною і обмотати теплим шарфом. Такий компрес залишити на ніч. За 3-4 процедури радикуліт, зазвичай, минає.
- Серцево-судинних захворюваннях: 2 ст. л. листочків лободи залити 300 мл окропу, настояти 30 хвилин, процідити і пити між прийомами їжі. Курс лікування – 14 днів.
Секрет такого лікування в тому, що лобода містить багато калію, який необхідний для нормальної роботи серця, а також попереджує інфаркт міокарда.
Тим, хто страждає від зайвої ваги можна пити настій з лободи. Треба взяти в рівних об’ємах свіжі листки лободи та оливкову олію. Настоювати два тижні, періодично помішуючи. Вживати по 1 ст. л. тричі на день за 30 хвилин до їди. Така олія містить багато цинку та білка, очищає судини, виводить шлаки і сприяє схудненню.
Пам’ятайте, що перед вживанням лободи в лікувальних цілях рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Пропонуємо дізнатися, чому морква виростає кривою.
Джерело: life-ukr.uaportal.com