Вибір тихої пральної машинки: що потрібно врахувати перед покупкою

Вибір тихої пральної машинки

Нерідко пральна машина встановлюється на кухні або в приміщенні, яке знаходиться поряд із вітальнею або спальнею. При цьому шум, що видається пралкою, негативно впливає не тільки на відпочинок мешканців, а й на спокій сусідів. У такому разі дуже важливі шумові параметри пральної машини. У цій невеликій публікації за допомогою фахівців з www.nadomu.dp.ua будуть розглянуті основні аспекти вибору пральної машини з мінімальним рівнем шуму, а також способи зменшити гучність роботи раніше придбаної пралки.

Як забезпечити тишу під час роботи пральної машинки

Навіть найбільш високотехнологічна модель з привабливим дизайном і максимальним функціоналом не стане ідеальним “гостем” вашого помешкання, якщо прання супроводжуватиметься гучним звуковим супроводом. Зазвичай шум працюючої машинки може досягати 75-80 дб. Цей показник залежить від особливостей конструкції та характеристик вузлів та деталей, а також якості складання.

Що є основним джерелом шуму в пральній машині

Цілком справна пралка зазвичай видає тихий, але досить добре чутний “шелест”. Але згодом шум збільшується, а приємні звуки змінюються гучним гуркотом. Іноді гучні звуки та вібрації з’являється відразу ж після покупки, причиною цього найчастіше стає неуважність користувача – забули викрутити транспортувальні кріплення барабана, про те, як це зробити, докладно розказано в посібнику користувача.

Головними “порушниками тиші” у справних пралках-автоматах є:

  • електродвигун;
  • барабан, що обертається з ковзаючою по його внутрішній поверхні білизною;
  • вода, що наповнює бак (при заливці);
  • дренажна помпа (під час зливу відпрацьованої води).

Однак цей шум скоро стає звичним і не дратує власників. Використовуючи нові конструктивні та технологічні рішення, виробники прагнуть зменшити шумовий фон при пранні. І зараз створені моделі, шум яких не заважає комфортному спілкуванню чи перегляду телевізора та навіть сну.

пральна машина

Як підібрати найбільш тиху машинку?

Якщо вам одним з найважливіших критеріїв пралки є її тихохідність, при виборі зверніть увагу на показник рівня шуму. У тихих моделях він зазвичай не перевищує 50-60 дБ навіть в режимі віджиму. А ось апарати з показником шуму понад 75 дБ, не можна віднести до малошумних. Але якщо машина встановлена в окремому приміщенні, вона вам навряд чи створить для вас дискомфорт.

Також необхідно враховувати конструктивні особливості моделі, що сподобалася. До майже безшумних відносять машини з інверторним двигуном і апарати з так званим “прямим приводом”, в яких частина електродвигуна розташована на самому барабані. Крім цього слід враховувати, що чим більший розмір пралки, тим кращою стійкістю вона володіє, що суттєво знижує вібрації. У вузьких машинках навіть при порівнянних характеристиках, рівень шуму завжди буде вищим.

Як забезпечити мінімальний шум при роботі пральної машини

Не завжди всі протишумні переваги, закладені в конструкцію пралки виробником, реалізуються практично. Адже помилки користувача при встановленні та неправильне обслуговування можуть звести нанівець усі закладені у пральні можливості. Щоб машинка не перевищувала шум, який обіцяв виробник, необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • встановіть пралку згідно з рекомендаціями виробника;
  • вибирайте для встановлення машинки місце з твердою рівною поверхнею;
  • не перевантажуйте машинку речами, оскільки це призводить до виникнення дисбалансу та збільшення шуму;
  • своєчасно очищайте фільтри та усувайте засмічення, що утворилися.

Якщо ви хочете, щоб шум від пральної машини не проникав у сусідні приміщення зовсім – облаштуйте додаткову шумоізоляцію.