Скарби степу: на Дніпропетровщині розквітають рідкісні червонокнижні рослини (ФОТО)
Джерело: region.dp.ua
Науковці Криворізького ботанічного саду НАН України виявили нові локації рідкісних червонокнижних рослин на Дніпропетровщині, повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на сторінку у фейсбуці.
На початку серпня команда науковців здійснила експедиційний виїзд у дві балки басейну річки Домоткань, попутно оглянувши заплаву річки Саксагань поблизу однойменного села.
Сосюрея гірка в заплаві Саксагані
Особливу увагу привернула заплава річки Саксагань, де повторно було виявлено популяцію сосюреї гіркої – рідкісного виду, занесеного до Червоної книги Дніпропетровської області, знайдену там уперше в 2020 році. За останні чотири роки зарості цієї рослини значно розширилися, зайнявши площу понад 2 га.
Також дослідники виявили кілька інших раритетних видів флори Дніпропетровщини, які розсіяно зустрічаються по балкових схилах:
- кермек широколистий (Limonium platyphyllum);
- дзвоники скупчені (Campanula glomerata);
- аконіт дібровний (Aconitum nemorosum).
Кермек широколистий та нечуйвітер могутній Дзвоники скупчені Аконіт дібровний
В одній із балок басейну Домоткані знайдено астрагал шерстистоквітковий (Astragalus dasyanthus) та півники понтичні (Iris pontica), обидва види включені до Червоної книги України.
Астрагал шерстистоквітковий
Однією з окрас степових ландшафтів є ковила. На досліджуваних територіях науковці зафіксували поширення п’яти видів ковили:
- Вузьколистої (Stipa tirsa).
- Лессінга (S. lessingiana).
- Найкрасивішої (S. pulcherrima).
- Пірчастої (S. pennata).
- Волосистої (S. capillata).
Угруповання ковили вузьколистої з квітуючою смовдю руською
Всі види ковили представлені в Червоній книзі України, а переважна більшість рослинних угруповань з їх домінуванням включені до «Зеленої книги України».
Фото зі сторінки Криворізький ботанічний сад НАН України